Udział w akcjach charytatywnych
Każdy znaczek wspiera misje
Zbieramy ostemplowane znaczki pocztowe, wycięte z koperty z półcentymetrowym marginesem. Wysyłamy je do Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie. Na miejscu pracują świeccy wolontariusze, którzy delikatnie odklejają znaczki, segregują je na zagraniczne, krajowe i według serii, a następnie zanoszą do sklepów filatelistycznych bądź sprzedają prywatnym filatelistom. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazywane są na potrzeby misji.
A my mamy ogromną satysfakcję, że w tak prosty sposób pomagamy potrzebującym.
Dodatkowo segregowanie znaczków jest okazją do przeliczania, klasyfikowania, poznawania nazw krajów itp.
Zbiórka nakrętek
Od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w akcji „Nakrętka” organizowanej przez Żoliborskie Stowarzyszenie Dom – Rodzina – Człowiek. Zebrane nakrętki są przeznaczane na zakup wózków inwalidzkich i sprzętu rehabilitacyjnego.
Pojemnik znajduje się w małym holu, przy wejściu do przedszkola.
Zbiórka zużytych baterii
Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim systemie zbiórki zużytych baterii organizowanym przez REBA Organizację Odzysku S.A. – spółkę wyspecjalizowaną w tworzeniu systemu zbiórki i odzysku baterii.
Zużyte baterie zawierają metale ciężkie takie jak ołów, kadm i rtęć. Substancje te są niebezpieczne dla środowiska, gdy trafiają bezpośrednio do kosza lub na dzikie wysypisko. Zużyte baterie zaliczane są do odpadów niebezpiecznych zagrażające zdrowiu i życiu. Aby zapobiec zanieczyszczeniu środowiska nasze przedszkole nawiązało współpracę z organizacją REBA.
W przedszkolnym holu znajduje się specjalny pojemnik na baterie, które po napełnieniu pojemnika są ważone i przekazane Organizacji Odzysku S.A. REBA.
Pola Nadziei
Od kilku lat nasze przedszkole wspiera Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa, które uczestniczy w kampanii „ Pola Nadziei” mającej na celu nie tylko pozyskanie funduszy pieniężnych, ale również uwrażliwianie dzieci na potrzeby osób cierpiących, a także szerzenie idei niesienia bezinteresownej pomocy.
Cele „Pól Nadziei”:
- Pozyskiwanie środków finansowych potrzebnych dla bieżącego funkcjonowania Ośrodka Hospicjum Domowe.
- Edukacja dotycząca metod pracy z nieuleczalnie chorymi ludźmi oraz z osobami w żałobie.
- Propagowanie w społeczeństwie postaw altruistycznych, otwartych na drugiego, zwłaszcza cierpiącego człowieka. Szczególnie zachęcanie młodzieży do praktycznego zaangażowania w pomoc dla ludzi cierpiących.
W ramach akcji „Pola Nadziei”:
– zbieramy cebulki kwiatów,
– sadzimy zebrane cebulki w przedszkolnym ogrodzie, pielęgnujemy kwiaty,
– sprzedajemy kwiaty, a zebrane fundusze przekazujemy fundacji.
ŻONKIL w czasach starożytnych był symbolem nadziei na nowe życie – odrodzenie. W tradycji chrześcijańskiej według „Słownika Symboli” W. Kopalińskiego żonkil symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią, miłości niebiańskiej nad ziemską. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia, symbolizując kruchość i ulotność życia, przemijanie – stałą metamorfozę.
Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki
Celem kampanii jest edukacja ekologiczna dzieci, a dzięki nim również dorosłych, w zakresie segregacji tuszów do drukarek – tzw. kartridży. W holu przy wejściu do przedszkola stoi karton, do którego należy wrzucać tusze. Za zebrane tusze firma eko – system kupuje karmę dla zwierzaków ze schroniska.
„Gramy dla Julka”
1 marca 2020 r. odbył się finał akcji charytatywnej „Gramy dla Julka” – 9 letniego chłopca ucznia Szkoły Podstawowej nr 343 w Warszawie, u którego wykryto nieoperacyjnego guza mózgu. Jedyną szansą na uratowanie życia chłopca jest przeprowadzenie ponownej diagnostyki i kosztownego leczenia w ośrodku zagranicznym. Zbieranie środków finansowych na leczenie Julka już rozpoczęły ursynowskie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe oraz fundacja Siepomaga, Zdążyć z Pomocą. . Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grup „Sówki” i „Motylki”, które zatańczyły do znanego przeboju. Serdecznie dziękujemy za udział i piękny taniec.
Dobro powraca !