Przejdź do treści

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

BEZPIECZEŃSTWO

Dziecięcy Telefon Zaufania –  800 12 12 12 

Szanowni Państwo,

Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym. Zważywszy na sytuację związaną z panującą pandemią koronawirusa oraz wiążącymi się z nią przymusem izolacji, ograniczenia kontaktów, w tym też utrudnionej możliwości uzyskania pomocy psychologicznej, uruchomił całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania –  800 12 12 12 i dedykowany młodym ludziom czat internetowy. Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko uzyskać może natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.

Niebieska Linia

ul. Korotyńskiego 13, Warszawa 02-121

pogotowie@niebieskalinia.pl

(+48) 22 824-25-01 (sekretariat)

22 668-70-00 (Poradnia Telefoniczna „Niebieskiej Linii”) http://www.niebieskalinia.pl

Instytucje pracujące w ramach Niebieskiej Linii:

*Poradnie pogotowia

  • prawna
  • telefoniczna
  • środowiskowa
  • mailowa

*Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem

POLITYKA OCHRONY PRZED KRZYWDZENIEM DZIECIW przedszkolu opracowana została Polityka ochrony dzieci przed krzywdzeniem.
Zapisy w niej zawarte określają zasady obowiązujące w przedszkolu dotyczące bezpieczeństwa, określają zachowania dopuszczalne i niedopuszczalne wobec dziecka, wskazują na procedury jakie należy wdrożyć w przypadku podejrzenia o krzywdzenie dziecka w przedszkolu lub poza przedszkolem.
Powyższy dokument znajduje się na tablicy informacyjnej w Przedszkolu.
KONWENCJA O PRAWACH DZIECKA
Od najmłodszych lat dzieci powinny zdawać sobie sprawę z tego, że im również przysługują prawa oraz jak te prawa przekładają się na codzienne życie.Dzieci mają prawo do ochrony przed przemocą, zaniedbaniem i narkotykami, prawo do wychowania w rodzinie a w przypadku rozwodu do widywania obojga rodziców, prawo do edukacji, ochrony zdrowia i godziwych warunków socjalnych oraz, że są równi wobec prawa niezależnie od koloru skóry, narodowości, wyznawanej religii czy statusu materialnego.

Poniżej przyjazna, nie tylko dzieciom, wersja Konwencji o prawach dziecka. Zawiera spis wszystkich artykułów zawartych w Konwencji, dla łatwiejszego czytania i zrozumienia pogrupowanych tematycznie. Na końcu publikacji umieszczono informacje gdzie dzieci mogą szukać pomocy, gdy ich prawa są łamane.

Konwencja o prawach dziecka

ZDROWIE

Szanowni Państwo,

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie w ramach akcji profilaktycznej dotyczącej wszawicy „Samo umycie włosów nie wystarczy” przekazuje materiały edukacyjne z zakresu profilaktyki wszawicy .

Z uwagi na wciąż aktualny problem występowania wszawicy oraz niedostateczny brak świadomości wśród społeczeństwa na temat jak skutecznie radzić sobie z tymi pasożytami i jak prawidłowo postępować w przypadku zdiagnozowania wszawicy przekazujemy materiały w formie elektronicznej:

– plakat „Co lubią wszy”

– plakat „Wszystko o wszawicy”

– prezentacja dla rodziców

– link do artykułu na stronie internetowej PSSE w m.st. Warszawie

https://www.gov.pl/web/psse-warszawa/wszawica–samo-umycie-wlosow-nie-wystarczy

Plakat PSSE w m.st. Warszawie

Prezentacja dla rodziców Wszawica_BROSZURA-3 wszawica_PLAKAT_1-1

 

Skip to content